Telefon
WhatsApp

Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

  • Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı
  • Pencere Duvar,Lento,Denizlik Birleşim Yeri Yalıtımı

Alüminyum ve PVC Doğrama Pencerelerin Duvar, Lento,Denizlik Birleşim Detayları ve Sorunları Feltbi keçe bantlar ile kolayca ve kesin çözüme kavuşur.

Pencerelerin Kör Kasa Isı ve Ses Yalıtımı

Alüminyum ve PVC Doğrama Pencerelerin Duvar, Lento,
Denizlik Birleşim Detayları ve Sorunları için kasa-kanat-cam ilişkisinde su ve hava sızdırmazlığı sağlayan ve doğrama kesitinde ısı köprülerini engelleyen detay çözümleri oldukça gelişmiştir.

Üretici firmaların ürün katalogları, montaj kılavuzları, eğitim kitapçıkları ve inşaat alanındaki yerinde uygulamalar incelendiğinde, kasa-kanat-cam ilişkisinin aksine, doğramaların duvar, lento ve denizlik ile olan birleşim detaylarının ikinci planda tutulduğu gözlemlenmektedir. Çoğunlukla doğrama, su sızdırmazlığı sağlayacak ve ısı köprüsünü engelleyecek herhangi bir fiziksel bariyer detayı olmaksızın duvar ve denizlik üzerine doğrudan monte edilmektedir. Arta kalan montaj boşluğu ise silikon, mastik vb. gibi yalıtım ürünleriyle yüzeyden kapatılmaya çalışılmaktadır.

Pencerelerin Kör Kasa Isı ve Ses Yalıtımı Keçe Bantları

Birleşim Detayının Tasarımından Kaynaklanan Sızdırmazlık ile İlgili Sorunlar için öncelikle pencere doğraması ile duvar arasında ölçüleri standartlarca belirlenmiş bir miktar boşluk payı bırakılması gerekmektedir. Bu pay, hem pencerenin montaj sırasında duvar düzlemine yerleştirilmesinde kolaylık sağlamak hem de bina hareketlerinden ve doğramanın ısısal farklar neticesinde genleşmesinden kaynaklı gerilmelerin ve deformasyonların oluşmaması için gereklidir.

Piyasadaki ürün kataloglarında ve uygulamalarda, PVC ve alüminyum doğramanın genleşme payını ihmal eden ve/veya görmezden gelen birleşim detaylarının da oldukça yaygın olduğu görülebilir.

Bununla birlikte, su, hava, ses ve ısı yalıtımını sağlamak üzere bu boşluğu kapatacak önlemlerin de alınmış olması gerekir. Buralarda keçe bant uygulaması yaparak ısı ve ses yalıtımını sağlıyoruz.Üstelik uygulaması da çok basit.Duvar genişliği kadar Feltbi keçe bantlarını kesip, duvara mantolama yapıştırma harçları ile yapıştırarak kesin çözüm sağlıyoruz. Daha sonrada su sızdırmazlığı için su sızdırmazlık ürünleri ile sistemi tamamlıyoruz.

kör kasa ısı ve ses yalıtımı

http://kecemantolama.com/

ISI KÖPRÜSÜ OLUŞUMU

Pencere duvar-denizlik birleşim detaylarında karşılaşılan bir diğer önemli sorun da ısı köprüleridir.
Doğrama kesitinde ısı köprülerine karşı her ne kadar önlem alınmış olsa dahi, duvar ve denizlik birleşim noktalarında da önlem alınmadığı durumda önemli ısı kayıplarının oluşacağı açıktır.
Doğramanın yüzeyden doğrudan monte edildiği uygulama şeklinde, hem denizlik hem de duvar yüzeyi, iç ile dış ortam arasında enerji kaybına neden olan ısı köprüleri oluşturmaktadır.

ISI KÖPRÜSÜ OLUŞMAMASI İÇİN ÇÖZÜM

Kör kasalı montaj uygulamalarında en azından ısı köprüsünü engellemek üzere, metal profil ile iç duvar ve dış duvar yüzeyinde yer alan denizlik parçaları arasına kör kasa ısı ve ses yalıtımı malzemesi yerleştirilmiş
olması gerekir. Ancak çoğu uygulamada bunun dahi yapılmadığı gözlemlenmektedir. Hatalı uygulamaların neden olduğu ısı köprüleri ve yoğuşma sorunları, zamanla insan sağlığını ve mekân kalitesini olumsuz etkileyecek küflenme ve rutubet sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Pencere duvar,lento,denizlik birleşim yeri yalıtımı

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM