Telefon
WhatsApp

izobozz uygulandığında Enerji Kimlik Belgesi alınması

 • izobozz Dış Cephe Mantolama
 • izobozz uygulandığında Enerji Kimlik Belgesi alınması

Enerji Kimlik Belgesi tüm binalar almak zorundadır.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ VE ISI YALITIMI

Isı yalıtımı denince aklımıza öncelikle evlerimizin dış cephe duvarlarının kaplanması gelmektedir. Oysa ısı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla yapılmaktadır. Binalarımızın dış cephe duvarlarını, çatılarını, cam ve doğramaları, katları ayıran zemin döşemeleri ve tesisat boru ve havalandırma kanallarında, garaj ve depo gibi ısıtılmayan bölümlere ısı geçişini azaltan önlemler alarak konforlu bir yaşam sürmemizi ve doğaya daha az zarar vermemizi sağlar.
Isı yalıtımı evlerimizin çatı, döşeme ,dışa bakan ve iç tüm duvarlarına ve garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvarlara yalıtım malzemeleri uygulanmasıyla yapılır. Pencerelerde de özel kaplamalı yalıtım camı üniteleri ve yalıtımlı doğramalar kullanılmalıdır. Isı yalıtımının önemli bir unsuru da tesisatların yalıtılmasıdır.
 Isı yalıtımı binaların içinden veya dışından uygulanabilir. Isı yalıtımı yapılan malzeme ekolojik ve çevre dostu olmalıdır. Isı yalıtımının binanın yapım aşamasındaki maliyeti, bina maliyetinde % 2’si ile 5’i arasındadır. İnşaat aşamasında ısı yalıtımı yapılmış bir binada; diğer kullanılacak kazan ,klima, radyatör ve tesisat gibi unsurlara da dikkat edilmelidir. Böylece ısı yalıtımı için yapılan harcamalar minimuma indirilmelidir. Zaten yapılan yalıtım bedeli 2-5 yıl içerisine geri dönmektedir.
Eski binalarda oturan milyonlarca kişiyi ilgilendiren ISI  Yalıtımı Yönetmeliği 2020 yılında hayata geçirilecek. 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile eski binalarda oturan kişiler evlerini kiraya veremeyecek ya da satamayacak.

Enerji Kimlik Belgesi ısı yalıtımı ısı izolasyonu

Enerji Kimlik Belgesi,Nereden Alınır?

28 Nisan 2017 tarihinde Resmi Gazete ’de yayımlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” metni ile beraber enerji kimlik belgesi için son başvuru tarihi 1 Ocak 2020 olarak revize edildi.
Isı yalıtımı Enerji Kimlik Belgesi almak isteyen binalar enerji kimlik başvurusu için yetki verilen danışmanlık firmaları tarafından belediyelere başvuru yapılmaktadır. Firmamız Enerji Kimlik Belgesi vermeye yetkilidir.

 • Düzenleme ve düzenleyen bilgileri,
 • Binanın kullanım alanı (m2),
 • Binanın kullanım amacı,
 • Binanın ısıtılması, soğutulması, iklimlendirmesi, havalandırması ve sıhhi sıcak su temini için kullanılan enerjinin miktarı (kWh/yıl),
 • Tüketilen her bir enerji türüne göre yıllık birincil enerji miktarı (kWh/yıl),
 • Binaların kullanım alanı başına düşen yıllık birincil enerji tüketiminin, A ile G arasında değişen bir referans ölçeğine göre sınıflandırılması,
 • Nihai enerji tüketiminin oluşturduğu sera gazlarının kullanım alanı başına yıllık miktarı(kg CO2/m2-yıl),
 • Binaların ısı yalıtımı da kullanım alanı başına düşen yıllık sera gazı salımının, A ile G arasında değişen bir referans ölçeğine göre sınıflandırılması (kg CO2/m2-yıl),
 • Binanın aydınlatma enerjisi tüketim değeri,
 • Birincil enerji tüketimine göre, belirlenen enerji sınıfı,
 • Nihai enerji tüketimine göre, belirlenen sera gazları emisyonu sınıfı,
 • Binanın yenilenebilir enerji kullanım oranı gösterilir.
 • Enerji Kimlik Belgesi alındıktan sonra bir nüshası yönetici de muhafaza edilir. Diğer nüshası da apartmanda görülebilecek bir yerde asılı olmak zorundadır.

Ayrıca bina veya bağımsız bölüm satıldığında veya kiraya verildiğinde, mal sahibi tarafından alıcı veya kiracıya binanın Enerji Kimlik Belgesi de verilir.

Enerji Kimlik Belgesi, binanın yıllık enerji ihtiyacının değişmesine yönelik herhangi bir uygulama yapılması halinde bu Yönetmeliğe uygun olacak şekilde yenilenir.

https://www.feltbimarket.com/

 

 

Daha İyi Bir Bina Enerji Sınıfına Sahip Olmak İçin Yapılabilecekle

 

 • Binalarda ısı kaybı, yaklaşık %40 çatıdan, %20 zeminden ve pencerelerden olmaktadır. Bina ısı yalıtımı ile %50′ e varan enerji tasarrufu sağlanır. Geri ödeme süreleri 2-4 yıl arasındadır.
 • Yeni evlerde mimarisi, doğal gün ışığından yararlanabilecek şekilde olmasına dikkat edin.
 • Çift katlı ve/veya low-e tabakası olan enerji verimliliği yüksek pencere seçin.
 • Enerji tasarruflu ampüller seçin. Apartman merdivenlerinde için hareket sensörlü armatürler kullanın.
 • Merkezi ısıtma sistemi yok ise, yoğuşmalı kombi gibi daha verimli sistemleri tercih edin.
 • Dairenizdeki kapı ve pencerelerdeki hava kaçaklarını azaltın.
 • Elektrikli cihazlarınızı stand-by konumunda bırakmayın. (sarj aletleri ve adaptörler dahil)
 • Klima kullanıyor iseniz, yıllık temizliğini yaptırınız. Serpantinleri kirli dış üniteler daha fazla enerji tüketecektir.

TASARRUF

Isı Yalıtımlı Binalar ile Tasarruf

Isı yalıtımı yapılarak elde edilecek tasarrufun eğitim, sağlık vb. zorunlu ihtiyaçlarımıza aktarılacağını göz önüne aldığımızda yalıtımın toplumsal refahımız için de önemli katkılarının olacağı görülmektedir.
Küresel Isınma ve İklim Değişikliği 

Isı yalıtımı yaşadığımız çevre için de çok önemlidir. Daha az yakıtla ısınma ve soğutma sağlanabileceği için  atmosfere yayılan gazlar azalır. Böylece atmosferde oluşan sera etkisi, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadeleye katkıda bulunulur.

 

 

 

 

Izobozz dış cephe mantolama

En iyi Mantolama Malzemeleri

En iyi Mantolama Malzemeleri

En iyi Mantolama malzemeleri geleneksel malzemeler taş yünü,xps,eps gibi dübel ile yapılan malzemeler ve izobozz keçe , ısı yalıtım sıvası kullanılır.En uzun ömürlü ,sağlıklı , Reach ve Rohs belgeli izobozz keçe ürünler günümüzde en çok tercih edilen ısı yalıtım malzemesidir.

Dış Cephe Mantolama Modelleri

Dış Cephe Mantolama Modelleri

Dış cephe kaplama modelleri, mantolama modelleri, dış cephe kaplama görselleri ve çeşitleri sizler birkaç çeşi desen ve modelde hazırlanmaktadır. En son dış cephe modellerinden beğeninize göre uygulamacılar mantolama işlemlerine devam etmektedirler.

En Sağlıklı Mantolama hangisi?

En Sağlıklı Mantolama hangisi?

Nefes alan su buharı geçirgenlik değeri iyi olan ,tamamı ile doğal olan , sudan ve nemden etkilenmeyen geri dönüşüm malzemesi olan izobozz mantolama keçesi ile iç hava kaliteniz hep yüksek kalır. Bu binanız ve sizin için çok önemlidir.

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Dış cephe mantolama fiyatları kullanılacak malzemeye göre farklılık gösterir. Dış cephe mantolama bir kere yapılır. O nedenle uzun ömrü olan, TSE Belgeli , nefes alan ,ısı köprüsü oluşturmayan ,tüm pencere kenarlarını kapatabilecek , sudan ve nemden etkilenmeyecek dış cephe mantolama malzemesi seçilmelidir.

Mantolama Nedir?

Mantolama Nedir?

Mantolama bina dış yüzeyine yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır. Isı yalıtım sistemindeki temel prensip; iki farklı sıcaklıktaki ortam arasında ısı geçişinin engellenmesi ve ısı kaybının önüne geçilmesidir.

Feltbi Dekoratif Renkli Sıva Uygulaması

Feltbi Dekoratif Renkli Sıva Uygulaması

Feltbi dekoratif renkli sıvalar ile binalarınız kısa sürede darbeye dayanıklı, solmaz ,hafif malzeme ile bitim haline gelecektir. Zamandan kazandıran ve daha ekonomik çözümler için Feltbi Dekoratif Renkli Sıvalar

izobozz Keçe Dış Cephe Uygulama Kesit

izobozz Keçe Dış Cephe Uygulama Kesit

izobozz Keçe Yalıtım Farkımız

izobozz Keçe Yalıtım Farkımız

izobozz Diğer Mantolama malzemelerinden farklıdır. Teknolojik, Sağlıklı ,Uzun Ömürlü ,Dübelsiz ,Firesiz ,Sudan Etkilenmeyen ,Nefes alan keçe malzemedir.

izobozz uygulandığında Enerji Kimlik Belgesi alınması

izobozz uygulandığında Enerji Kimlik Belgesi alınması

Enerji Kimlik Belgesi tüm binalar almak zorundadır.

izobozz ile Dış Cephede Kullanılan Malzemeler ve Miktarları

izobozz ile Dış Cephede Kullanılan Malzemeler ve Miktarları

izobozz Mantolamada keçe dışında kullanılan malzemeleri astar, yapıştırma harcı, izobozz keçe, sıva harcı, sıva filesi, fileli köşe profili, dekoratif sıva ,dış cephe astarı, dış cephe boya

izOBOZZ Uygulama Talimatı

izOBOZZ Uygulama Talimatı

Dübelsiz mantolama yapılma aşamaları.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM