Telefon
WhatsApp

İç cephe mantolama

  • izobozz iç Cephe Mantolama
  • İç cephe mantolama

İç cephe mantolama da izobozz keçeler ile yüksek enerji tasarrufu sağlanır. izobozz keçeler 7-10-15 ve 20 mm kalınlık ile mekanlarınızda daralamaya sebep olmaz. Nefes aldığı için iç hava kaliteniz hep yüksek kalır. İç cepheden yapılan uygulamalar günümüz ekonomik koşullarında daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Mantolama içten ve dıştan yapılabilir. İç cepheden yapılan mantolamada kullanılacak malzemenin daha ince olması ve düşük ısıl iletkenlik değerine sahip olması gerekmektedir.İç cephe mantolama günümüz koşullarında daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

İç cephede mantolama uygulaması yapılırken daha ince olan ürünler tercih edilir.Mekanın iç kısmında daralmaya engel olunur. Özellikle izobozz keçeler ile yapılan iç cephe yalıtım uygulamalarında dübelsiz uygulama yapılması binanızı ürün özelliğinden dolayı korurken nefes alan malzeme olması yaşadığınız ortamda iç hava kalitesinin hep yüksek olmasını sağlar.


İç cephe Mantolama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanılacak malzemelerin Tse belgeli olması, nefes alması, yangın sınıfı önemlidir.Özellikle yangın sınıf B veya A sınıfı olması önemlidir . Bu yangın sırasında zehirli gaz çıkarmaması ,alevin ilerlememesi, ve damlama yapmaması ile alakalı kriterlerdir. Kullanılacak ürün Zor alevlenir sınıfta olmalıdır.

Kullanılacak yalıtım malzemesinin dübelsiz uygulanması sessiz montaj avantajı sağlayacaktır.

Dış cepeh için iskele kurulması artı bir masraf gerektirirken iç cephede iskele kurulmaması maliyetleri aşağıya çekmektedir.


 

iç cephe duvar ısı yalıtımı

İç cephe mantolama Avantajları

İç duvarda uygulama çok kolaydır. Çimento esaslı yapıştırma malzemesi veya saten alçı kalın taraklı mala ile duvar yüzeyine çekilir. izoBOZZ keçeler duvara vura vura yapıştırılır.Daha sonra ya üzerine file sıva çekilir veya üzerine direk alçıpan uygulanabilir.

İç cephe mantolama daha az masrafsızdır .Maliyeti dış cepheye göre oldukça düşüktür. Kısa süreli uygulama , dübelsiz uygulama. En ince kalınlıkla gerçek ve ömür boyu ısı yalıtımı sağlanır. izoboz keçeler ile Yalova'da  müşterimiz binasının iç cephesini kaplamıştır. Müşterimiz dış cephesini daha önce başka bir malzeme kullanrak yapmıştır. Bu yıl izobozz uygulaması sonrası  ciddi bir enerji tasarrufu sağlamıştır. Bu nedenle dış cephede yaptığı diğer malzemeyi sökerek dış cepheden de izoboz keçe mantolama yapmıştır. izobozz keçelerin müthiş ısı yalıtımı yaptığının müşterimiz tarafından tespit edilmesi ve bize memnuniyet olarak geri dönmesi yalıtımda rakipsiz olduğumuzun kanıtıdır.

Izobozz iç cephe mantolama

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM