Telefon
WhatsApp
  • 17 Nisan 2021, 11:23
Dübelsiz ve Dübelli Mantolama Nedir?

Mantolama işlemi dübelli ve dübelsiz olarak ikiye ayrılır.

Öncelikle Dübel Nedir?

Bir malzemeyi, vb bir yere sabitlemeye yarayan bir bağlantı parçasıdır.

Dübelli Mantolama: Isı yalıtım levhalarının bina dış cephesine yapıştırıldıktan sonra yüzeyden ayrılmasını engellemek amacı ile en az metrekareye 6 ile 8 adet plastik veya çelik dübel kullanılarak tutturulma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem kopma, parçalanma ve uçmaya engel olmasına rağmen açılan delikler neticesinde ısı ve ses köprüleri oluşturmaktadır. Ayrıca montaj sırasında bina ve çevre sakinlerine inanılmaz gürültü oluşturan bir montaj işlemidir. Örnek verirsek, yaklaşık 3000 m2 lik bir binada 24.000 adet dübel uygulanmaktadır.

Dübelsiz Mantolama: izobozz Isı yalıtım keçeleri dübel uygulanmadan direk yapıştırılmaktadır.Taraklı mala ile çimento esaslı yapıştırma harçları çekilir.izobozz keçeler vura vura duvar yüzeyine yapıştırılır. Bir gün el sürmeden beklenir Ertesi gün el aleti veya mekanik alet ile ancak sökümü yapılabilmektedir.

Oldukça pratik bir uygulamadır. Diğer mantolama çeşidine göre daha kısa sürede biter. Sessiz montaj işlemidir. Yapıldıktan sonra da ses yalıtım özelliği sayesinde dış çevreden gelen gürültülerin azalmasını sağlar.

Tek parça 1 e 3 veya 1 e 15 m şeklinde uygulanabildiği için ısı ve ses köprüsü oluşturmaz.

Her türlü yapıştırıcı ile uygulanabilmektedir. Yapışma mukavemeti çok fazladır.Darbe direnci sayesinde dolu,kar ,fırtına gibi hava olaylarından da etkilenmez.Dübelsiz uygulama ile binanızın mantolama işlemi çok daha kısa sürede biter.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM